You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

TAŞ EV

Doğru ev tipini seçmek, bir insanın hayatındaki en önemli kararlardan biri olabilir.

Taş evler kışın sıcağı, yazları ise ev içindeki serin havayı koruduğu için sıcaklık kontrol maliyetlerini ciddi oranda düşürür.

Taş evler sadece şık bir görünüme sahip olmamakla beraber, aynı zamanda zamanın yenemediği bir tasarıma sahiptirler.

Taş evler kışın su ve fırtına ile mücadelede de pratik olduklarını kanıtladılar...

Taş evler sahibinin estetik yanlarını da gösteren çevre dostu yapılardır.

Kolayca ulaşılabilen taş, geniş doku seçenekleriyle en dayanıklı yapı malzemelerinden biri olarak kabul edilebilir.

 

Antik çağda, çeşitli uygarlıklar evlerini inşa etmek için taştan yararlanmıştır. Bunun nedeni, taşların çamur ve ağaçlar hariç, mevcut olan tek inşaat malzemesi olmasıydı. Modern çağda bile, çevre dostu evler, muhteşem özellikleri nedeniyle büyük bir popülerlik kazanmıştır. Taşların yardımıyla inşa edilen evler yangına, rüzgâra, suya ve ayrıca termitler dahil olmak üzere çeşitli böceklere karşı dayanıklıdır.

 

Bu sanatsal yapıların azami faydalarından yararlanmak için, granit gibi dayanıklı taşlar kullanmanız ve kireç taşı gibi zamanla aşınan malzemelerden uzak durmanız tavsiye edilir.Sürdürülebilirlik ve dayanıklılık, bu taş evlerin zerafetine, bakım için fazla maliyet ödenmediği için ekstra bir çekicilik katar.

Çevre dostu yeteneklerin yanı sıra, taş evler aynı zamanda herhangi bir boya veya kaplama gerektirmeyen doğal güzellikleri için bir alkış almaya hak ediyor.

 

Ek olarak, taş evler konforlu yuvalardır ve pasif güneş tasarımıyla inşa edilirlerse, duvarları içinde ısı depolayabilmektedirler. Emilen ısının, bütün gece evin her tarafına yayılması muhtemeldir, kullanıcılar için rahat ve sıcak bir ortam yaratır.

İstenen ağırlığı taşıyabilecek kadar güçlü olmayan düşük kaliteli bir taş seçmek ciddi derecede zararlı olabilir.