You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Süreç

1. Sorularınıza Cevap Bulalım

Sizinle beraber sağlıklı yürüyebilmemiz için ilk önce kafanızdaki sorulara cevap bulmamız gerekiyor.Yapacağımız arazi araştırmasında bu cevaplar bizi doğru yönlendirecektir.

  • Deniz kenarında mı?
  • Doğa ve ağaçlarla iç içe bir bölge mi?
  • Büyük bir arazi mi yoksa küçük bir arazi mi?

gibi...

2. Arazi Araştırması ve Sunum

Bu aşamada OLİVA Urla Bölgesinde sizin istediğiniz karakterdeki ve bütçedeki alternatifleri size artıları ve eksileri ile beraber sunar.Tamamen bir saha çalışması gerektirdiği için üzerine hassasiyet ile gidilmesi gereken bir başlıktır.

3. Başvuru ve İzinler

Arazimize karar verdikten ve aldıktan sonra sıra izinlerin alınmasına gelmiştir.Bu aşama OLİVA tarafından tasarım süreci ile beraber götürülür, bunun sebebi ise izin aşamalarına başlangıç için gerekli olan yapısal mimari projelerin oluşturulması zorunluluğudur.

Süreç tamamen OLİVA nın kontrolünde ilerleyecek olup imar yasaları çerçevesinde izniniz en kısa zamanda alınır.

4. Tasarım

Evinizin tasarımı aslında sizi yansıtır.Tasarıma başlamadan önce bizim için anahtar konular olan değerlerinizi , ilgi alanlarınızı ve geçmiş tecrübelerinizi tartışırız.Sizin hayat tarzınızı, mimariye yaklaşımınızı , tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı ne kadar iyi anlarsak tasarım o kadar iyi olur.

Başlangıçtan Sanata,

OLİVA projeleri diğerlerinden farklıdır çünkü tasarım yaklaşımından dolayı ustalık içerir.İlk aşamamızda masa etrafında düşünceleri tartışarak ve arazinin durumunu inceleyerek kara kalem çalışmalar yaparız.

Bundan sonrası ise iş artık çoğu zaman bizdedir.

5. İnşaat

Sadece bir iş değildir aynı zamanda ustalık gerektirir.

OLİVA estetik ve mimariyi birleştirmek için büyük bir tutku ile çalışır.Bu tutku sonucunda ise içeride ve dışarıda sizi yansıtan görüntü ortaya çıkar.

Bu tutku ve estetiği kötü işçilik, geç teslim ve bütçe aşımı gibi konular bir anda gölgede bırakabilir.Dolayısıyla uzmanlarımız kaliteden , işçiliğe ve iş güvenliğine kadar her şeye sonuna kadar dikkat ederek giderler.

  • Detaylara dikkat ederiz
  • İlk defa yapıyormuş gibi işi yaparız
  • Zamanında teslim ederiz
  • Bütçe aşımı yapmayacağımızı garanti ederiz.
  • Sizinle iletişime önem veririz
  • Birinci kalite malzeme kullanırız

6. Akıcı İletişim

Başarımızın anahtarı tasarım aşamasından inşaata ve teslime kadar sizinle sürekli iletişimdir.